Yazılım Geliştirme

ADM Danışmanlık, özellikle Microsoft teknolojileri üzerinde olmak üzere yazılım geliştirme metodolojileri ve araçları üzerinde uzmanlığa sahiptir. Yaptığı projelerde müşteri ihtiyacına göre yeni uygulamalar geliştirmekte ve mevcut uygulamalar ile ADM’nin sunduğu ürünlerin entegrasyonunu sağlamaktadır. Şirketimiz kendi geliştirdiği ve farklı projelerde kullanarak olgunlaştırdığı bir yazılım altyapısı (framework) üzerinde geliştirme yapmaktadır. Bu framework SOA mimarisi üzerine inşa edilmiştir ve hızlı bir şekilde kaliteli yazılım geliştirme imkanı sunmaktadır.

Müşterilerin yazılım ihtiyaçları karşılanırken kendileri için firma içerisinde ortak bir servis seti ve framework oluşturulması hedefi gözönünde bulundurularak mimari oluşturulmaktadır. Böylelikle müşteri tarafında başka proje ve yazılımlar için de kullanılabilecek merkezi bir altyapı oluşmaktadır.​
ADM Yazılım Teknolojileri özellikle iPhone ve iPad için olmak üzere mobil uygulamalar geliştirmektedir. Geliştirdiği yazılımların mobil arayüzleri ortak servis altyapısını kullanarak hızlı bir şekilde üretilir.

Üretilen yazılımlar Nesne Yönelimli Programlama (OOP) ve Kurumsal Tasarım Mimarileri (Enterprise Design Architectures) göz önünde bulundurularak yapılır. Projenin bakımı ve güncellemelerini kontrol altına almak ve hataları azaltmak için projenin imkanları dahilinde Team Foundation Server (TFS) üzerinde unit test’lerin, entegrasyon testlerinin, UI testlerinin kullanıldığı Continuous Integration sistemi kurulmakta ve proje herşeyiyle kontrol altında tutulmaktadır.

ADM Danışmanlık bahsedilen araçlar ve metodolojiler ile çalışmakta ve müşterilerinin yazılım ihtiyaçlarını karşılamaya talip olmaktadır.